[Recenzja] Przysmaki Bosch Fruitees od Fera.pl

Pewien czas temu, w paczce od firmy Fera.pl dostaliśmy smakołyki dla psa firmy Bosch. Typowo treningowe, nieduże o egzotycznym smaku – jak się sprawdziły?

Podstawowe informacje

  • przysmaki wielkości monety jednogroszowej
  • cena od niecałych 9 zł (bez kosztów wysyłki)
  • duże opakowanie – 200g
  • szczelne opakowanie umożliwiające łatwe przechowywanie
  • idealne jako smakołyki treningowe
  • 6 różnych smaków

Przysmaki wybrałam ze względu na ich przeznaczenie – od początku chciałam ich używać podczas treningów. Trafiło do mnie opakowanie ze smaczkami z bażantem i figami (do kupienia tutaj). Skład prezentuje się następująco:

Świeży bażant (min. 20%), skrobia ziemniaczana, ziemniak (odwodniony), białko ziemniaczane, groszek (odwodniony), figi (odwodnione, min 4%), białko grochu, wątroba (odwodniona), żelatyna, włókna celulozowe, chlorek sodu, fosforan dwuwapniowy.

Zawsze wolę się dowiedzieć co mój pies je, więc po co w przysmakach włókna celulozowe, chlorek sodu i fosfor dwuwapniowy? Oto czego dowiedziałam się w internecie:

Włókna celulozowe – zagęszczają, stabilizują, ale co ciekawe, wykorzystywane są też w budowach.

Chlorek sodu – sól. Zwykła, kuchenna sól.

Fosfor dwuwapniowy – umożliwia połączenie wapnia i fosforu w jedną molekułę. Wspiera budowę kości,warunkuje ich prawidłową pracę i rozwój. Umożliwia skurcze mięśni (wapń) i wpływa na tworzenie się kwasów nukleinowych i tkanki mózgowej (fosfor).

Nasza opinia

Smakołyki są wygodne w używaniu, nie brudzą rąk i mają świetne opakowanie do przechowywania. Skład nie jest najgorszy, nie powinien otruć naszego czworonoga. Jest jednak jedno ale…

Beethoven nie jest ich fanem smakowym.

Nie wiem z czego to wynika, gdy wymieszam te przysmaki z innymi, to zje, jednak nie sprawia mu to większej przyjemności. Widać, że najchętniej jadłby co innego, a przecież to pies powinien się starać dla nas o jedzenie, a nie my mu wciskać smaczki do pyska, prawda?

Podsumowanie

+ idealny rozmiar na trening

+ praktyczne opakowanie

+ nie brudzą rąk

+ kilka rodzajów

+ przystępna cena

+/- neutralny zapach

– mało atrakcyjne dla psa, niejadki mogą wybrzydzać

Smakołyki możemy polecić ze strony technicznej, jednak w praktyce nie posmakowały Beethovenowi.

[Recenzja] Przysmaki Bosch Fruitees od Fera.pl
Przewiń na górę