[Recenzja] Szelki dla psa Security TrueLove od TIP-TOP

Jako aktywni podróżnicy potrzebujemy zaufanego sprzętu. Jazdę samochodem Bet najczęściej przesypia na tylnej kanapie przypięty pasami. Jednak wiele badań potwierdziło, że nie wszystkie szelki się do tego nadają. Ja zaufałam szelkom Security TrueLove. Jak się sprawdziły w naszym życiu?


Miałam spore wymagania od szelek, których poszukiwałam:

 • wygodne dla psa
 • do ciągnięcia mnie czy roweru
 • nie utrudniające dzikich harców Beta (on się wygina we wszystkie możliwe strony)
 • do używania też na co dzień w mieście (styl typu sleedy – nope)
 • wytrzymałe – na pogodę, brud, podróże samochodem, słona woda, słodka woda, piasek – wszystko ♥
 • i najlepiej by było gdyby były ładne – w końcu będzie je nosić MÓJ Pies

Po dłuższych poszukiwaniach trafiłam na szelki Security. Zakochałam się w niebieskim modelu, do tego rączka do trzymania psa i odblaski ♥

Zamówiłam z nadzieją, że wybiorą się z nami do Chorwacji – przygód z odbiorem było co nie miara, ale daliśmy radę. Szelki pojechały z nami w podróż. Przeżyły, a nawet mogę Wam powiedzieć że wywiązały się z zadania 😉

Podstawowe informacje

Szelki należą do bardziej zabudowanych, a dokładniej mówiąc:

 • mają trzy zapięcia na klamry
 • w szelki wszyte są odblaskowe nici
 • dostępne w pięciu kolorach – zielonym, pomarańczowym, czarnym, różowym i niebieskim
 • w szelkach znajdują się dwa punkty zaczepienia: z tyłu na grzbiecie psa oraz z przodu przy klatce piersiowej psa, obie klamry wykonane są ze stopu cynku i cechują się dużą wytrzymałością i odpornością na warunki atmosferyczne
 • posiadają solidny uchwyt na grzbiecie
 • są podszyte miękkim, nie wycierającym sierści materiałem
 • występują w pięciu rozmiarach
 • są regulowane w obwodzie
 • w sklepie TipTop kosztują 159 zł

Funkcjonalność/Wytrzymałość

Mimo zabudowania, Bet nie ma problemu w bieganiu, ciągnięciu czy skakaniu. Podróż do Chorwacji przesiedział/przeleżał/przespał w nich i też nie marudził zbytnio 😉 Sprawdziły się przy amatorskim bikejoringu, górskich podbojach czy wspinaniu po przybrzeżnych klifach. W mieście też wywiązują się ze swojego zadania. Nie wbijają się psu pod pachami, ma swobodę ruchu.

Schną nie najszybciej, lecz jest to czas akceptowalny. Brudzić się niestety brudzą, ale np. piasek wystarczy z nich strzepnąć. Gdy wymagają czyszczenia wrzucam je do pralki i są jak nowe. Na początku sztywnieją, lecz po kilku minutach noszenia przez psa (lub ręcznym wyginaniu) znów stają się miękkie i przyjemne.

Beethoven ma tendencję do obijania się o ściany, słupy i inne duże przedmioty. Nasze klamry trzymają się świetnie, jedynie są lekko porysowane.

Z okuć niestety farba schodzi – jak w większości psich akcesoriów. Nie jest to jednak dramatyczne, ponieważ okucia nadal wyglądają w miarę estetycznie 😀 Z przedniego zapięcia raczej nie korzystam, jest to miejsce na adresówkę. Gdy podepniemy psa, niestety szelki się przekręcają, lecz dla mnie nie jest to problem. Nie kupiłam ich z zamysłem uczenia ładnego chodzenia na smyczy, lecz porządnego korzystania sportowego.

Mocny i porządny uchwyt to coś, czego braku nie mogę przeboleć w przypadku Ruffwear Front Range i Hurtta Y. Jest to duże ułatwienie, a podszycie sprawia, że szamoczący się pies nie rani dłoni. Żadna nitka nie odstaje, nic się nie pruje – wszystko działa jak należy.

Nasza Opinia

Szelki nie jedną przygodę przeżyły, a prezentują się bardzo dobrze. Jak nowe 😉 W Chorwacji temperatury czy słońce nie były problemem, a gdy Beethoven wbiegł do morza szybciej niż zauważyłam, okazało się, że słona woda też im nie zaszkodziła 😀 Do tej pory nie miałam z szelkami żadnych problemów, szwy są solidne, materiał wytrzymuje każde nasze wybryki. Tylko się cieszę i polecam dalej 😉

Podsumowanie

+kilka rozmiarów

+porządne wykonaie

+solidny uchwyt

+odblaskowe nici

+odporne na pogodę

+kilka kolorów

+dwa zapięcia

+regulacja w klatce piersiowej

+nie wycierają sierści

+/- cena

-brak możliwości regulacji w szyi

Razem z Beethovenem gorąco polecamy te szeleczki – my jesteśmy bardzo zadowoleni ♥