[Recenzja] Karma Belcando Adult Active

W maju udało nam się zostać wybranymi na testerów karm Belcando. Po długich rozmowach, wahaniu i gdybaniu padła decyzja – Adult Active. Worek już wyrzucony, resztę zawartości mamy ze sobą na wyjeździe, co ciekawe, przechowujemy ją w gadżecie właśnie od Belcando 😉

Jak już zapewne się domyślacie, wraz z karmą dotarło do nas wiele gadżetów. Były to kolejno:

  • świecąca obroża i smycz
  • worek wodoodporny na karmę i nie tylko
  • legowisko
  • paczka smakołyków
  • próbki innych karm Belcando

Niesamowicie dużo rzeczy! Wszystkie używamy, jesteśmy jak na razie bardzo zadowoleni 😀 Worek na karmę pojechał z nami zwiedzać świat, krótki opis znajdziecie tu 🙂 Jednak wróćmy do głównego tematu, czyli torby pełnej psiego jedzonka.

Worek był owinięty w niesamowicie wiele warstw folii bąbelkowej i to właśnie na Instagramowych Stories nagrywałam swoją walkę z tą zatrważającą ilością tworzywa sztucznego. Dzięki temu zabezpieczeniu wszystkie produkty dotarły do mnie w idealnym stanie, bez rozdarć, zagnieceń i dziur.

Tak prezentuje się worek z boku, dodatkowo leżący na legowisku od Belcando 🙂

Na dokładnie tę karmę zdecydowałam się ze względu na jej skład (dokładny możecie przeczytać tutaj), który skoncentrowany jest na tym, aby zapewnić psu sportowemu wszystkich potrzebnych mu składników 🙂 Producent pisze o Adult Active tak:

„Tylko najlepsze surowce: lekkostrawny drób, cenne kwasy tłuszczowe omega-3 z nasion lnu i zdrowy chleb świętojański, który dostarcza ważnych garbników i niezbędnych substancji sprawiają, że BELCANDO® ADULT ACTIVE to holistyczna karma dla psów, które uwielbiają ruch. Białka i tłuszcze zostały dostosowane do wymagań energetycznych aktywnych psów i wspierania wytrzymałości i sprawności ruchowej.”

Teraz czas na nasze prywatne odczucia 😉

Pierwsze Wrażenie

Podaję tę karmę Beethovenowi już od ponad miesiąca. Co zaskoczyło mnie przy pierwszym nasypaniu granulek do miski?

Duże krokiety (granulki) – są naprawdę spore, a w szczególności przy wielkości kulek Husse (tę karmę Bet jadł dotychczas). Na szczęście nie jest to pies, który pochłania jedzenie w zawrotnym tempie, tylko gryzie sobie na spokojnie. Powoduje to, że dźwięk chrupania słychać w całym mieszkaniu, ale w zupełności mi to nie przeszkadza 🙂

Smakowitość – nie jest mi dane oceniać smaku, bo nie jestem zagorzałą fanką jedzenia psich karm. Jednak patrząc na reakcję Beethovena, Adult Active musi być najzwyczajniej w świecie smaczna. Nie musiałam go zachęcać czy chować granulek w macie węchowej – sam z siebie zaczął chętnie chrupać. To dobry znak!

Po dłuższym czasie:

⇒ To jedna z niewielu karm, które Beethovenowi smakują. Nie jest tak, że szał przez pierwsze kilka posiłków, a potem wybrzydza. Oczywiście czasem zdarzy mu się kręcić nosem, ale na tyle lubi Adult Active, że używam ich jako smaczków na spacerach! Tutaj możecie zobaczyć jak chętnie Beethoven wcinał swój posiłek 😀

⇒ Sierść jest błyszcząca, nie wypada bardziej niż zwykle (padło na okres linienia). Przy czesaniu widać, że włos nie jest zniszczony ani chropowaty w dotyku. Beethoven wygląda zdrowo, nie wystąpiły żadne nietolerancje czy biegunki. Jedynym moim spostrzeżeniem jest osad na zębach, który gromadzi się w większym stopniu niż zwykle, dlatego też myślę że karma mogła się do tego przyczynić.

⇒ Porcję dzienną daję zgodnie z zaleceniami, a Bet nie chudnie (!). Może to być normalne dla Was, ale w poprzednich karmach zawsze zwiększałam dawkę o nawet 50-80g, żeby zapewnić odpowiednią ilość kalorii dla psa. W tym przypadku, worek 15kg wystarcza nam na ponad 1,5 miesiąca – można rzadziej kupować 🙂 Dostępne są opakowania 1, 5 i 15 kilogramowe, na przykład tutaj.

⇒ Kontakt z firmą jest bardzo przyjemny, przez cały okres współpracy chętnie odpowiadali na pytania i rozwiewali wszelkie wątpliwości 🙂

Podsumowując wszystkie te punkty i podpunkty, jestem bardzo szczęśliwa, że mieliśmy okazję testować karmę Adult Active. Spełniła moje wymagania w każdym stopniu, Beethoven też wygląda na zadowolonego 😉

Pod koniec mam dla Was jeszcze jedną informację 😀 Razem z Belcando Polska organizujemy konkurs, który pojawi się na naszym Fanpage’u jeszcze dzisiaj! Liczymy na Wasz udział, kreatywność i wspomnienia będą mile widziane!

[Recenzja] Karma Belcando Adult Active
Przewiń na górę