[Recenzja] COMFY Snacky Ring od Fera.pl

Dzięki możliwości testowania produktów sklepu internetowego Fera.pl, w nasze łapki wpadła oto ta zabawka. Od zawsze fascynowały mnie psie rzeczy do wypchania jedzonkiem – wbrew pozorom Snacky Ring też do tego służy. Beethoven memłał dzielnie przez ostatnie tygodnie, a różowe ufo jeszcze się nie rozpadło.

Podstawowe Informacje

Zabawka zrobiona jest z gumy, która dzielnie wytrzymała szczęki Beta. Dokładniej mówiąc:

  • jeden rozmiar – średnica ma 16cm
  • dwa kolory – różowy i pomarańczowy
  • zrobiona z gumy
  • cena waha się od 14 do 16 zł
  • można ją nawlec na sznurek/szarpak z polaru
  • nie tonie
  • posiada liczne wypustki, pomiędzy które można schować drobne przysmaki

Nasza zabawka jest koloru różowego (Bet jest tak samczy, że będąc owinięty tiulem, z naszyjnikiem z pereł na szyi i pomalowanymi pazurami, i tak będzie miał testosteron poza normą) i sprawdza się dobrze.

Funkcjonalność/Wytrzymałość

Beethoven zacisk szczęk ma przerażający. Kości przegryza niczym patyki, a dyski nie przeżywają zbyt długo. Gdy pojawiło się to magiczne kółko, moja wyobraźnia pokazywała mi jak wszystkie wypustki po kolei zostają odgryzione. Nieprzyjemny widok.

Jednak tak się nie stało. O dziwo Bet uwielbia żuć zabawkę, podrzucać i turlać. Przynosi mi czasem z błagalnym spojrzeniem: „No nie bądź taka, poturlaj. Widzę w Twoich oczach, że tego pragniesz.” Życie z takim psem łatwe nie jest, ale i tak go kocham.

W gumie odcisków ząbków nie zauważyłam, powstało jedynie kilka rysek – zdarza się, możliwe że to nawet ja :p

Natomiast jestem pozytywnie zaskoczona wypychaniem. Co prawda zajmuje mi to kilka minut, a przy moich stopach powstaje kałuża śliny – głodny border w pakiecie. Gotowy do pożarcia krążek wygląda następująco:

Jak można zauważyć, nie każda przerwa jest wykorzystana – większe kawałki karmy tak się rozpychają, że nie ma szans, żeby zmieściło się więcej. Karma jest też po drugiej stronie – w sumie mogę tam zmieścić 30-40 granulek.

Jeśli długo taki kawałek karmy sobie posiedzi w kółku, wypustka się lekko wygina. Można to szybko naprawić wkładając granulkę z drugiej strony.

Nasza Opinia

Jak najbardziej tak!

Beethovena szczęka jest usatysfakcjonowana, natomiast silniejsze psy mogą krążek uszkodzić – nie jest to guma z Konga Extreme. Dzięki temu, że jest stosunkowo miękka, Bet uwielbia ją gryźć – dotąd nic się nie stało.

Przy mniejszych psach również może być problem – kółko jest grube na około 3cm. Może być niewygodnie trzymać w pyszczku przez cziłałę, czy innego jorczka (bez urazy, ja po prostu nie umiem pisać tych ras 😉 )

Będę używać zabawki dalej i polecam właścicielom średnich psów o szczęce nie tak silnej jak rekiny 😀

No patrzcie jak się mordka cieszy ♥

Podsumowanie:

+wypustki umożliwiające włożenie jedzonka

+dwa kolory

+nie tonie

+cena

+możliwość przewleczenia przez nią sznura itp

+/- wytrzymałość

– jeden rozmiar

Polecamy, dużo pieniążków wydać nie trzeba, a cieszy oko i psa 😀

[Recenzja] COMFY Snacky Ring od Fera.pl
Przewiń na górę