Beethoven

Metryka

The Great Beethoven Mango Blossom

f. Kid Alchera

m.Sorbet z Mango I Wszystko Jasne

ur. 18.09.2015r

border collie

black and white

samiec wykastrowany (2020r.)

piórko - bthegreat.pl

Pies rasy border collie zawsze był moim marzeniem. Dzięki znajomym, po wielu telefonach, udało nam się dotrzeć do miotu Mango Blossom. Wtedy jeszcze nic nie było pewne. Po pewnym jednak czasie mała puchata, czarno-biała kulka, o której mówiliśmy „Pan z Nutką” zawitał w naszym domu. Beethoven nie jest psem idealnym, ja jednak kocham go całą sobą. Ma dobre popędy, jednak jego nieufność wobec ludzi i niepewność daje się we znaki. Potrafi reagować agresywnie na przekraczanie swoich granic, jednak ludziom i psom, które zna pozwala na więcej.
Rozwiązując problemy Beethovena, często rozwiązuje też wiele własnych. Dzięki Betowi uczę się cierpliwości, wyrozumiałości, a przede wszystkim szacunku wobec istoty, której nie do końca rozumiem. Dobra relacja jest w końcu oparta na współpracy.

Rozwijamy się w kierunku dogfrisbee, ale najważniejsza jest dla mnie dobra zabawa i komfort Beethovena w tym wszystkim. Zaczęliśmy z rozmachem i przez nadmiar presji Beethoven zaczął się gasić – stąd frisbee jest teraz naszym konikiem, który powoli odkręcamy i zamieniamy w przyjemną zabawę.

Wymiary:
22kg i 56cm w kłębie

Osiągnięcia:

  • 3 miejsce Speedway Dywizja B2 Dog Games Fall 2017
  • Ponad 5 wspólnie spędzonych lat 😉

Więcej przeczytasz o Beethovenie we wpisach oznaczonymi kategoriami: Psi trening, Życie z psem, Podróże z psem i Przemyślenia.

piórko - bthegreat.pl

fot. Paw Shots Photography

fot. Oliwia Cyperska Photography 

fot. Dominika Kałowska

fot. Dominika Kałowska

fot. Kinga Tomczyk
piórko - bthegreat.pl
Przewiń na górę