Zamek ze skały dłużej będzie budowany, jednak byle wiatr go nie zdmuchnie

Jeśli chcesz postawić dom szybko, możesz użyć kilku desek i słomy. Jednak musisz się liczyć, że nie zdążysz się nim nacieszyć, ponieważ jest nietrwały. Jednak gdy wybierzesz skałę – budowa zajmie dużo więcej czasu. Ucieszeni sąsiedzi będą wypoczywać, kiedy Ciebie czekać będzie wiele pracy. Ukończysz dom później niż reszta, lecz kiedy zerwie się wichura, to właśnie u Ciebie będzie najbezpieczniej.

Bajka o trzech świnkach i złym wilku to moje pierwsze skojarzenie. Od najmłodszych lat uczeni jesteśmy, że skała trwalsza jest od słomy i drewna, mimo że pracy jest przy niej dużo więcej. Historia ciekawa, w swoim założeniu pouczająca. Czy potrafimy później, w dorosłym życiu używać wiedzy z bajek?

Wiele rzeczy powstaje szybko, nagle i niespodziewanie. Pomysły na biznes, dzieła, teksty piosenek. Jest to normalne, że tworzą się one tak po prostu. Jednak cała zabawa zaczyna się troszkę później, pierwszy krok dopiero zaczyna długi łańcuch przyczynowo-skutkowy.

Mamy pomysł na własny biznes -> tworzymy pierwsze produkty -> zaczynamy chwalić się znajomym -> sprzedajemy pierwsze sztuki -> zyskujemy zainteresowanie -> odzywają się pierwsi klienci -> robimy zdjęcia lepszej jakości, aby móc pokazać je innym -> tworzymy witrynę internetową -> dochodzą kolejni klienci.

Tak można w nieskończoność. Początkowo niewinne pomysły przeistaczają się w spełnione marzenia. Da się. Lecz nie działa to tak szybko. Założyłam bloga w lutym 2017r. Od tego czasu dużo rzeczy się w mojej głowie poukładało. Regularnie piszę od sierpnia tego roku, angażuję się w to co robię. Udało mi się osiągnąć kilka rzeczy, które wydawały mi się niemożliwe jeszcze pół roku wcześniej.

 

Świetnie, mnie się udało. A przecież wpis jest też dla Was, prawda? 😀

Głównym problemem w osiąganiu sukcesu jest czas. Kiedy zdecydujemy się na daną rzecz, chcemy odnieść sukces już zaraz. Oto moment, żeby zdać sobie sprawę, że tak się NIE DA. Nie tędy droga. Buduj swoje królestwo cegła po cegle, a wtedy będziesz pewien, że się nie zawali. Cierpliwość jest cechą cenną i możliwą do wypracowania. Czasem trzeba poczekać na sukces. Nie przyjdzie przecież sam i nie zapuka do drzwi. Tym bardziej, jeśli są one zamknięte na klucz.

Otwórzmy drzwi. Owszem, na sukces trzeba poczekać. Ale nie zawsze nie wiadomo jak długo 😉 Czasem od sukcesu dzieli nas jedynie zmiana punktu widzenia. Chcę, aby Czytelnicy się udzielali – teoretycznie „pusty” komentarz staje się znakiem interakcji. Dana osoba chciała to napisać. Ze swojej własnej, nie przymuszonej woli. Jeśli to nie jest sukcesem, to ja już nie wiem co jest.

Ostatnio spotykam się z coraz to większą liczbą osób, które chcą być znane ze swojej strony/bloga/firmy zaraz po założeniu. Chwila moment. Wróć proszę do akapitu z łańcuchem przyczynowo-skutkowym. Już? Świetnie.

Życie człowieka ma swoją długość. Jeśli odnosilibyśmy sukcesy zbyt łatwo, nie byłyby naszymi sukcesami. Stałyby się naszą codziennością. Dlatego szczyt zdobywamy po wędrówce. Żeby docenić ten moment, kiedy osiągamy cel.

Jednocześnie, kiedy wyznaczamy sobie cel, np. 200 wyświetleń jednego dnia (nie każdego, chodzi o jednorazową liczbę) to rozbijamy sobie ten cel na pomniejsze. 100 wyświetleń, potem 130, 150, 175 i nasze wymarzone 200. Jeśli nie doceniamy tych pomniejszych sukcesów, nie dojdziemy do tego największego. Bo po drodze w siebie zwątpimy i zawrócimy. A taka osoba, która rozłoży sobie daną czynność w połowie drogi do dużego celu ma na koncie kilka zwycięstw. A to przecież świetna motywacja do działania dalej ?

Więc proszę, nie uciekaj się do kupowania lajków pod zdjęciami. Spróbuj sobie przemyśleć sprawę dwa razy. Chyba nic Cię nie goni, prawda? To Twój blog, Twoja sprawa ♥

Zamek ze skały dłużej będzie budowany, jednak byle wiatr go nie zdmuchnie
Przewiń na górę